Zamek elektroniczny RFID

Technologia cały czas idzie do przodu i dostępne są nowe, innowacyjne rozwiązania, których zadaniem jest podniesienie komfortu życia i bezpieczeństwa innych. Nowością w naszym kraju są zamki elektroniczne rfid, które można otwierać bez klucza. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i czy to bezpieczne?

Zamki elektroniczne – co powinieneś o nich wiedzieć?

Zamki elektryczne otwierane za pomocą odciska palców to nowatorskie rozwiązanie, które jednak z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Kiedyś stosowne było głównie w hotelach, biurowcach czy instytucjach publicznych. Obecnie pojawia się także w domach prywatnych i mieszkaniach. W jaki sposób działają? Są one wyposażone w czytnik linii papilarnych od zewnętrznej strony, który w zależności od modelu jest w stanie zapamiętać nawet do kilkuset odcisków palców. Dzięki temu rozwiązanie to sprawdza się nawet w ogromnych korporacjach, przez którego każdego dnia przewija się mnóstwo osób. Nawet jeżeli na palcu pojawi się odcisk czy ranka w dalszym ciągu możliwe jest otworzenie drzwi – można wtedy wykorzystać w tym celu aplikację na telefonie lub kartę. Zamki elektryczne do furtek mogą nawet być otwierane zdalnie za pomocą wi-fi lub bluetootha. Dzięki temu, że są wodoodporne, niestraszne im obfite deszcze czy trudne warunki atmosferyczne.  

Zamki elektryczne na odcisk palca – jakie mają zalety?

Jakie korzyści wynikają z używania zamków elektrycznych? Czy naprawdę to rozwiązanie godne uwagi? Już wiele osób przekonało się o zaletach, jakie za sobą niosą. Z pewnością można zaliczyć do nich komfort – decydując się na taki system we własnym domu nie musisz pamiętać o kluczach. Dzięki temu, że nie nosisz ich przy sobie, nie ma ryzyka, że ktoś je ukradnie i dorobi. Taka kontrola dostępna wyróżnia się bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa i jest praktycznie nie do złamania – jest to możliwe, ponieważ nie zdarzają się identyczne linie papilarne. W dużych biurach i instytucjach, zamki elektryczne ułatwiają organizację pracy i zapewniają maksimum bezpieczeństwa.

studio