Rodzaje oświetlenia tarasu czy balkonu

Taras to bardzo popularne rozwiązanie łączące dom z ogrodem. Stanowi doskonałe miejsce relaksu oraz spotkań z przyjaciółmi. Chętnie decydują się na niego zwłaszcza miłośnicy przyrody, ponieważ pozwala na spędzanie czasu w towarzystwie zadbanych kwiatów i roślin. Aby taras był nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale też praktyczny i funkcjonalny, powinien być odpowiednio oświetlony. Na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

Rodzaje oświetlenia na taras

Szukasz atrakcyjnego i praktycznego pomysłu na oświetlenie swojego tarasu? Możliwości jest naprawdę wiele. Chcąc stworzyć klimatyczną atmosferę możesz zdecydować się na różnego rodzaju lampy tarasowe, lampiony lub latarenki o niedużych rozmiarach – dostępne są modele, które stawia się na podłodze lub na stole, a nawet zawiesza. Innym nowoczesnym rozwiązaniem są listwy podłogowe – w dzień niemal nie rzucają się one w oczy, natomiast nocą zapewniają dobrą widoczność i przyjemną atmosferę. Możesz postawić na listwy LED, które gwarantują mocny efekt lub jedynie na punkty świetlne umieszczone w przemyślanych miejscach. Ich zaletą jest energooszczędność – nawet jak świecą się przez całą noc nie zwiększą znacząco Twoich rachunków za prąd.

Sposoby na oświetlenie balkonu

Oświetlenie tarasu nie dotyczy tylko właścicieli domków jednorodzinnych. Mieszkańcy bloków często mają balkon, który pełni podobną funkcję. W jaki sposób go oświetlić? Tu także masz spore pole do popisu. Doskonałym rozwiązaniem są girlandy – to subtelny sposób, aby wprowadzić na taras romantyczną atmosferę. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach i mogą być zasilane na baterię lub też prądem elektrycznym. Bardzo modną opcją są podświetlane kule o niewielkiej mocy lub donice, dzięki którym spędzanie wieczorów na balkonie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Osoby, które lubią pracować lub czytać na balkonie lub tarasie mogą postawić na halogeny i reflektory, które zapewniają odpowiednią ilość światła do skoncentrowanej pracy.

studio