Modne tapety na 2022-2023

Tapety na ścianach cieszyły się ogromną popularnością kilkadziesiąt lat temu, później na jakiś całkowicie wyszły z mody i nawet stały się synonimem kiczu i bezguścia. Jednak obecnie przeżywają one swój renesans. Coraz częściej pojawiają się w domach najlepszych projektantów wnętrz oraz katalogach wnętrzarskich – jednak w nieco odmienionej, nowoczesnej formie. Szukasz oryginalnego pomysłu na wykończenie ścian w swoim domu? Dowiedz się dlaczego warto postawić na tapety oraz jakie modele będą najlepszym wyborem.

Dlaczego warto postawić na tapety w domu?

Czy w XXI wieku naprawdę warto wykorzystać tapety podczas aranżacji swojego wnętrza? Jak najbardziej! To uniwersalna metoda zdobienia ścian, która niesie za sobą mnóstwo korzyści – zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Przede wszystkim, tapety pozwalają na szybką oraz tanią metamorfozę wnętrza. Marzy Ci się salon utrzymany w industrialnym stylu i zastanawiasz się, jak wprowadzić do jego aranżacji elementy surowego drewna, cegieł lub metalu? Połóż na jeden ze ścian tapetę przedstawiającą beton, kamień czy inne materiały typowe dla loftów. Rozwiązanie to ma jeszcze inne zalety – pozwoli Ci osiągnąć wyszukaną aranżację wnętrza, która będzie robiła na innych ogromne wrażenie. Obecnie dostępne są setki czy tysiące tapet przedstawiających najróżniejsze grafiki, pejzaże czy figury geometryczne. Co więcej, możesz nawet zdecydować się na wydrukowanie Waszego zdjęcia z wakacji czy Twojego ukochanego pupila. Jakie inne zalety mają tapety? To doskonały sposób, aby ukryć niedoskonałości ściany, na przykład popękany tynk czy nierówności – i to bez kosztownego i czasochłonnego remontu.

Jakie tapety są modne?

Na jakie tapety warto postawić w nadchodzącym sezonie? Niezwykle modne są grafiki imitujące deski, cegły czy beton. Dużą popularnością cieszą się też roślinne lub rustykalne wzory – na przykład egzotyczne liście, róże, stokrotki czy konwalie. Do najczęściej wybieranych propozycji należą też tapety z wzorami geometrycznymi – najlepiej takie tworzące optyczną aluzję i powiększające wnętrze. W nowoczesnych kawalerkach sprawdzą się tapety przedstawiające ruchliwe ulice czy majestatyczne mosty.

studio