Jak stworzyć przydomowy ogród przyjazny dzieciom?

Rodzicom najczęściej zależy, aby ich dzieci miały jak najlepsze dzieciństwo. Dlatego właśnie, kiedy przychodzi moment zaaranżowania ogrodu, biorą pod uwagę potrzeby swojego potomstwa i starają się ten ogród odpowiednio przygotować. Ważnym aspektem są sprzęty, które można tam umieścić. Można zrobić coś na kształt małego placu zabaw. Najpopularniejsza do tego jest piaskownica, którą można nawet samemu wykonać z desek. W kwiatowe kompozycje bardzo ładnie wkomponują się drewniane huśtawki, które bardzo często są źródłem wspaniałej zabawy. Niektórzy kupują także zjeżdżalnie. Innym ciekawym pomysłem jest basen. Może być on murowany, dmuchany lub na stelażu – w zależności od budżetu i wizji. W przydomowych ogrodach częstym widokiem jest też trampolina. Dosyć tanim rozwiązaniem jest kupno bramek lub koszów i wytyczenie boiska do piłki nożnej lub koszykówki.

Jakie rośliny warto posadzić w ogrodzie, w którym mnóstwo czasu spędzają dzieci?

Wydaje się, że wybór roślin nie powinien być uzależniony od tego, czy w ogrodzie będą spędzać czas dzieci. Niestety jest to błąd. W przypadku młodszych dzieci, nie powinno się mieć trujących lub kłujących kwiatów i krzewów. W chwili nieuwagi mogą one zjeść fragment rośliny lub jej nieostrożnie dotknąć. Nie powinno się również robić wysokich klombów, ponieważ dziecko mogłoby z nich spaść i zrobić sobie krzywdę. Warto wybrać różne kolorowe kwiaty, ponieważ będą one przyciągające i mogą rozwinąć wrażliwość u dzieci. Dobrym pomysłem są też krzaczki owocowe lub mały warzywniak.

Czy domek na drzewie może być elementem dekoracyjnym ogrodu?

Wiele par posiadających dzieci, decyduje się na budowę domku na drzewie. Prawie zawsze pojawiają się jednak wątpliwości czy będzie to wyglądało ładnie i czy nie zaburzy estetyki ogrodu. Odpowiedź brzmi: Nie! Absolutnie taki domek nie musi niczego zaburzać ani oszpecać. Może być on wręcz elementem dekoracyjnym, który dopełnia całą kompozycję. Wystarczy dopracować jego wygląd i detale, może nawet dodać kilka ozdób lub pomalować jego ściany farbą. Efekt może być naprawdę niesamowity

studio