Gdzie powiesić lustro w domu?

Istotnym elementem aranżacji wnętrz są lustra. Doświadczeni projektanci wnętrz oraz architekci nie zapominają o nich zarówno podczas projektowania mniejszych, jak i większych przestrzeni. Sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu i za ich pomocą można osiągnąć doskonałe rezultaty. Dowiedz się, jakie korzyści wynikają z używania luster w domowym zaciszu.

Dlaczego warto postawić na lustra we wnętrzu?

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto wyposażyć swoje wnętrze w lustra. Przede wszystkim, to skuteczny sposób, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Aby jednak osiągnąć taki efekt powinny one być umieszczone na odpowiedniej wysokości i w starannie zaplanowanym miejscu. W małych mieszkaniach poleca się stosowanie dużych tafli luster na ścianach – w takim przypadku lepiej zrezygnować z ciężkich ram, które mogłyby niepotrzebnie przytłoczyć przestrzeń. Lustra to także doskonały sposób, aby wprowadzić do wnętrza dodatkowe światło, dzięki czemu panuje w nim radosna i optymistyczna atmosfera. Jakie inne zalety wynikają z umieszczania luster w domu? Bezpośrednio podnoszą one komfort domowników i sprawiają, że mieszkanie jest funkcjonalne. Przymierzanie ubrań, wykonywanie makijażu czy inne zabiegi pielęgnacyjne warto robić przy pomocy odpowiedniego lustra. Co więcej, wszelkie dekoracje prezentują się lepiej, gdy odbijają się od tafli lustra. To więc prosty sposób na uatrakcyjnienie wnętrza!

Gdzie umieścić lustra w domu?

Obecnie dostępne są wszelkie rodzaje luster – utrzymane w charakterze minimalistycznym lub dekoracyjne, wyposażone w ciężkie drewniane lub metalowe ramy. Aby lustra optycznie powiększyły przestrzeń warto umieścić je w wąskim pomieszczeniu, na przykład w korytarzu. Jeżeli znajdzie się ono na najdłuższej ścianie, to nada wnętrzu odpowiednich proporcji. Lustra można powiesić zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie – w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać. Gdy zawieszone jest w poziomie to łatwiej uzyskać efekt głębi, natomiast w pionie sprawia, że pokój staje się wyższy. Jeżeli jest ono umieszczone w salonie, poleca się wybrać miejsce bezpośrednio za sofą.

studio